No Para Egyesület

Digitális Témahét 2017

Fenntarthatósági Témahét 2017

Európa-bajnoki címet nyert a Vasvári Pál Gimnázium diákja

Kiváló mérleggel zárta a bukaresti X. IKF Kempo Európa-bajnokságot a magyar válogatott, ahonnan Szabó Tibor Benedek, a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium sporttagozatos tanulója is két Európa-bajnoki címmel tért haza.

###

Október végén a X. IKF Kempo Európa-bajnokságon Bukarestben egy bronzérmet és két Európa-bajnoki (arany) címet nyert Szabó Tibor Benedek, ahol 14 nemzet több, mint 500 versenyzője volt jelen. A fiatal sportolónak itt volt a legszebb győzelme, mert Semi Kempo-ban 5-0-ás győzelemmel került a döntőbe, amit szintén 5-0-val megnyert. Ennek köszönhetően az IKF elnöke várta Tibit a mérkőzést követően, hogy személyesen gratuláljon ehhez a győzelemhez.

###

A Vasvári Pál Gimnázium tanulója rádiónknak az elért eredmény kapcsán hangsúlyozta: - a második európa-bajnoki címemet ezen a versenyen Full Kempo-ban értem el, ahol már teljes erővel történnek az ütések a szabályok keretein belül. Az Eb mérkőzéseken 16-18 éves, -80 kg kategóriában indultam, ahol a 16 évemmel én a fiatalok közé tartoztam. Következő jelentős versenyem áprilisban lesz Budapesten, mert 2018-ban Magyarország rendezi meg a XV. IKF Kempo VB-t.

Szabó Tibor Benedek az Újfehértói Kempo Harcművészeti Sport Egyesület legeredményesebb Kempo Harcosa, a Magyar Kempo Szövetség országos válogatottjának állandó tagja, többszörös Magyar Bajnok.

Eddigi elért főbb eredmények:

- 7 db Kempo Világkupa cím (arany), amelyeket Szövetségen belüli, ″Világkupa″ elnevezésű versenyeken ért el,

- 7 db IKF Kempo Világbajnokságon elért bajnoki cím (arany),

- 1 db JIU-JITSU világbajnoki bronz,

- 2 db JIU-JITSU Európa-bajnoki cím (arany), Lengyelország.

A fiatal sportoló 2017-ben elért jelentősebb eredményei a portugáliai XIV. IKF Kempo Vb, ahonnan 3 VB arany- és 1 VB ezüstéremmel tért haza (itt nyerte meg a felnőtt VB címet), illetve szeptember 9-én Skandináv Bajnok címet (arany) ért el Malmöben, a Nordic Open-en.