Elérhetőségünk

Nyíregyházi
Vasvári Pál Gimnázium
OM azonosító: 033654
4400, Nyíregyháza
Kiss Ernő utca 8.
Tel: 42/311-920
e-mail: nyhvpg[kukac]gmail.com

Térkép

"Vasvári Pál Gimnáziumért" Alapítvány

 

A befizetett adó 1%-ával kérjük, támogassák iskolánk alapítványát

"Vasvári Pál Gimnáziumért" Alapítvány adószáma: 18790122-1-15

Köszönjük! 

Vasvári Diáksport Egyesület

  A Vasvári Diáksport 
Egyesület adószáma:
18807778-1-15
Köszönjük a támogatásokat! 

Euroexam International

No Para Egyesület

Digitális Témahét

Fenntarthatósági Témahét 2018

Régi hírek
Vasvári Pál és Kora

Iskolánkban 2011. január 24-én - a Magyar Kultúra Napja alkalmából - rendeztük meg a VASVÁRI PÁL  ÉS KORA műveltségi vetélkedő első internetes fordulóját.
A versenyen  20 osztályból 45 csapat vett részt. Az első forduló lebonyolítása igen újszerően történt, hisz a csapatok online küldték be válaszaikat.A versenyzőknek nagyon tetszettek az érdekes, izgalmas, esetenként humoros kérdések.A szervezők nevében mondhatom, hogy elégedettek vagyunk a csapatok többségének eredményeivel/ ezt jutalmazzuk is egy-egy ötös osztályzattal/. A legkiválóbbak pedig  2011. március 11-én,a  diáknapon megrendezésre kerülő  döntőben  mérhetik össze tudásukat.
Minden résztvevőnek gratulálunk, s a továbbjutó csapatok tagjainak jó munkát, eredményes felkészülést kívánunk.

A továbbjutó csapatok:

Reformerek:  11.A csapata   158 pont
                            Fogarasi Anna
                            Kiss-Batta Annabella
                            Kreidl Edina

Győzelem:   12.A  csapata   127 pont
                            Juhász Attila
                            Krisztián Renáta
                            Szilágyi Beáta

Vidajó:         10.E csapata   126 pont
                           Hostyisoszky Dániel
                           Tilky József 
                           Kiss Vivien

Schimán:     12.D csapata   125 pont
                           Oláh Gábor
                           Bilki Árpád
                           Haizer Tibor

Nemzetőrök: 11.C és12.E    124 pont
                         Juhász Dávid
                         Kapi Péter
                         Bakó Andrea

Csiga:         11.D csapata   123 pont
                          Kende Dóra
                          Reiter Orsolya
                          Rádai Eszter

Miss Burda: 11.E csapata   121 pont
                          Jenei Vivien
                          Kerekréti Éva
                          Zsigó Ivett

Péter cár és hercegnői: 10.A   114 pont
                         Boda Péter
                         Kertész Anna Sára
                         Kerekes Petra

Dani' s angels: 11.E csapata 114 pont
                         Lukács Ottó Dániel
                         Blazsán Anett
                         Ignácz Melitta

 
Ezerszínű Európa

2010.szeptember 25-én iskolánkban zajlott az Ezerszínű Európa városi földrajz csapatverseny I. fordulója,verseny melyre 14 csapat nevezett be. Az I. fordulóban a csapatok előre meghatározott témáról 15 perces előadást tartottak, melyeket igényes prezentációkkal színesítettek. Mindenkinek gratulálunk a munkájához, s a döntőbe jutott 8 csapatnak jó felkészülést és további sikeres szereplést kívánunk!

A versenyről készített képeket a képgalériánkban tekinthetitek meg.

A következő iskolák csapata jutott a döntőbe:

Arany János Gimnázium

Eötvös József Gyakorló Ált. Isk. és Gimnázium

Kölcsey Ferenc Gimnázium ( 2 csapattal  )

Krúdy Gyula Gimnázium

Művészeti Szakközépiskola

Széchenyi István Inf. és Közgazdasági Szakközépiskola

Vasvári Pál Gimnázium

A döntő időpontja 2010. október 30. 900 óra 

Helye: Vasvári pál Gimnázium
          Nyíregyháza Kiss Ernő út 8.

 

 

 
Eredményeink

Magyar nyelv és irodalom:

Az "Eötvös József Szónokverseny országos döntőjébe jutott és az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen megrendezett versenyen szépen szerepelt Juhász Dávid 10.C
                                         Felkészítő tanára: Mikó Gyöngyi

 

Az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny megyei fordulójában 1. helyezést ért el és ezért Szabolcs - Szatmár - Bereg megyét képviseli ősszel a Sátoraljaújhelyen megrendezésre kerülő országos döntőben
                                       Krisztián Renáta 11.A
                                       Szaktanára : Bányainé Fejes Ilona
                                       Felkészítő tanára: Mikó Gyöngyi

 

Ének - zene:

"Tiszán innen - Dunán túl" Országos Népdaléneklési versenyen Budapesten a Néprajzi Múzeumban Aranyminősítést kapott
                                    Erdész Dorottya 10.A
                                    Erdész Rebeka 10.A
                                    Felkészítő tanáruk: Mikó Gyöngyi

 

Az "Erkel és kora" műveltségi vetélkedő Kárpát-medencei döntőjébe jutottcsapat
és ott 5. helyezést ért el a VPG csapata:
                                Fogarasi Anna 10.A
                                Kovács Anita  10.B
                                Juhász Dávid  10.C
                                Kapi Péter  11.E
                                Felkészítő tanáruk: Mikó Gyöngyi








Matematika:

 

Az Ambrózy Géza Megyei Matematika versenyen 3.díjas lett Hegedüs Dávid 10.D                                                                                         Szaktanára: Komoróczy Tamásné
                                                        dícséretben részesült Barta Lóránd 11.D
                                                                                        Szaktanára: Molnár Csaba
Az Arany Dániel Matematika verseny országos döntőjébe jutott Hegedüs Dávid 10.D

 

Informatika:

 A Megyei Programozási Bajnokság első három helyzettje  VPG-s:
                            1. hely Komporály Győző 12.D
                            2. hely Bak István  12.D
                            3. hely Bartha Márk 12.D
                            Felkészítő tanáruk: Komoróczy Tamásné 

 

A Megyei Webfejlesztő csapatversenyben 2. helyezett lett a 12.D osztály csapata tagjai:
                         Kapi Zoltán 12.D
                         Veres Ferenc 12.D
                         Felkészítő tanáruk : Komoróczy Tamásné
                                                             

  és 6.helyezést ért el a 9.D csapata, tagjai:
                        Kovács Nelli 9.D
                        Béres Zoltán 9.D
                        Orbán István 9.D
                        Felkészítő tanáruk: Komoróczy János

 

A sikeres szerplésekhez és a kiemelkedő eredményekhez gratulálunk és mindenkinek további jó munkát és szép eredményeket kívánunk!

 

 
Felfedezések a zenében
 az órán
Fekfedezések a zenében című program keretében érkeztek hozzánknyugat-európai zenepedagógusokat képző intézményekből ének-zene tanárok, hogy tanulmányozzák az itteni középiskolai ének-zene órákat, illetve, hogy ök maguk is tartsanak órákat a vasváris tanulóknak. A Kölcsey televízió által készített anyag megtekinthető ITT.
 
A Csillagászat Nemzetközi Éve

A Magyar Tudományos Akadémia Konkoly Thege Miklos Csillagászati Kutatóintézete a Csillagászat Nemzetközi Éve jegyében pályázatot hirdetett. Ezen iskolánk 3 fős csapata 6. helyezést ért el.

Csapattagok:Szalontai Gábor 11.D

                    Viraszkó Viktor 11.D

                    Kozma Miklós 11.D

Felkészítő tanáruk:Figeczki Ágnes

 
<< Első < Előző 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Következő > Utolsó >>

Találatok 131 - 135 / 152
PageRank Kereső optimalizálás